ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Royal International Air Tattoo at RAF Fairford 18-19 iulie 2009

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
adic
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 105
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/11/2008

Royal International Air Tattoo at RAF Fairford 18-19 iulie 2009 Empty
MesajSubiect: Royal International Air Tattoo at RAF Fairford 18-19 iulie 2009   Royal International Air Tattoo at RAF Fairford 18-19 iulie 2009 EmptyMar 06 Ian 2009, 10:44

Salut,
Intamplator concediul meu de vara incepe pe 18 iulie in UK.
Pentru ca merg cu toata familia m-am gandit sa ii iau si pe ei.
Intrebarea este daca a fost cineva pe acolo vreodata si daca crede ca e ok sa imi iau copiii (2 si 4 ani) cu mine.

Site-ul show-ului: http://www.airtattoo.com
Sus In jos
coropijnita
Flight Level 100
Flight Level 100
coropijnita


Numarul mesajelor : 109
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti/Craiova
Data de inscriere : 16/09/2008

Royal International Air Tattoo at RAF Fairford 18-19 iulie 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Royal International Air Tattoo at RAF Fairford 18-19 iulie 2009   Royal International Air Tattoo at RAF Fairford 18-19 iulie 2009 EmptyMar 06 Ian 2009, 14:31

Despre mitingul asta nu pot sa vorbesc pentru ca nu am fost la el. Dar am fost la toate mitingurile "mari" de la noi incepand cu Timisoara 1998. Peste tot am vazut oameni cu copii mici care se cam imparteau in doua categorii: cei care se obisnuisera cu zgomotul si cei care nu se obisnuisera. Nu vrei sa stai pe langa unul mic din a doua categorie Very Happy Face mai mult zgomot decat Concorde la decolare Razz
Serios acum! La un miting aerian simturile iti cam sunt agresate: auzul mai ales, dar si cel tactil (vibratii), mirosul de kerosen ars (daca stai aproape de platforma/pista) etc. Pentru noi asta poate fi o incantare: "ce puternic e motorul asta" sau "ce bine miroase kerosenul ars" etc. Dar asta e din cauza ca pentru noi senzatiile astea inseamna ceva. Pentru un copil de 2 ani cu siguranta nu! Nici pentru unul de 4 nu cred, dar aici n-as baga mana in foc...
Sus In jos
http://www.n-am.ro
 
Royal International Air Tattoo at RAF Fairford 18-19 iulie 2009
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Royal International Air Tattoo 2012, RAF Fairford
» RIAT (Royal International Air Tatoo) 2015
» Beauvechain International Airshow 2010 (3-4 iulie)
» Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Iunie 2009
» Aeroportul Arad - Iulie 2009

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Demonstratii aeriene - Airshows :: Demonstratii aeriene - 2008-
Mergi direct la: