ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Filmulete aviatice

In jos 
+115
Aviatia-Romaneasca
mihail
ytsirc
ALEKS
amigo
GAC
Noel
lrbc
Rafale
xpino
LeCCa
Zuky
DouglasMD11
loplo
YR-197
petrudimoff
minny
Fireteanu Horia
N3o
TheAce
AntiGelu
mig29ovt
Kamob 50
gmc_extreme
k0b3
46Pilot
kampfmaschine
duron
grek
Flori
sergiu
laurus
kayala
malev2009
cipi_TM
shouriken
arnold757
iulianfly
ionut.vasile
D13-th_TakeOff
Stefan
cristi_avb
flysebi
Radu_is
YR-SND
mcraffael
Cayenne
Messerschmitt
Skywalker
claudiup
atr_42_500
lucian21
marius
alexandrumih
C_man
B32fly
neagu_laurentiu
fularU
Balaurul
Madone
mckingtom
Alex_tm
vasi
Boeing777-300
felix
propellerdream
Vreauinaer
mihairosioru
Nic
YR-BGP
Daniel
mihaiatanasie
nrares
tudor
valavia
Flanker
coropijnita
craft737
gogu
eddyz
vishzu
YR-DNY
Skylink
crokodilu
horizob
Vladut
Edi
ALMI
Dylan
Gabinho
arianne
Heaven
ela_crux
Griff
flaviu
DrakulaBV
Eurofighter
eugen
Capt_Vio
llobregat
VIC
D.Olaru
Balki
hayabusa
gabi-737
electric
Raduq
gaudi
aegean
nicu1980
Quebec
bobocell
Mengelaus
babacu
Virusu
119 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
Vreauinaer
Flight Level 100
Flight Level 100
Vreauinaer


Numarul mesajelor : 149
Varsta : 45
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 07/02/2009

Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyLun 06 Iul 2009, 11:01

kkk a scris:
YR-DNY a scris:
Sau poate avea rotile umflate prea tare! Razz Una peste alta, foarte fain filmuletul, demult asteptam o aterizare filmata din cockpit la CLJ! Very Happy

Chiar crezi ca in halul ala se aterizeaza? eu nu cred, te scutura nu zic da....... eu o consider o mizerie rau voitoare facuta de un frustrat care in loc sa isi vada de mansa lui isi vede de scuturat mana ......a zice mai multe da mi-as lua un cu suspendare pentru limbaj licentios.......

Sau poate avea zoom si tremuratul era amplificat de zoom (eu personal asta cred). Oricum filmuletul e malitios si enervant. Nu stiu cum arata pista aeroportului din Cluj dar daca tremuratul ar fi real si nu amplificat cred ca nu mai apucau sa iasa intregi de pe pista.
Sus In jos
propellerdream
Flight Level 400
Flight Level 400
propellerdream


Numarul mesajelor : 622
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2008

Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyLun 06 Iul 2009, 11:06

Filmuletul e foarte exagerat. Dar asta nu inseamna ca pista de la Cluj seamana cu altceva decat cu un calorifer. Din pacate asta e realitatea. Pista e nasoala rau...
Sus In jos
http://www.propellerdream.ro
YR-DNY
Membru activ
YR-DNY


Numarul mesajelor : 669
Varsta : 42
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/01/2008

Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyLun 06 Iul 2009, 11:25

kkk a scris:
YR-DNY a scris:
Sau poate avea rotile umflate prea tare! Razz Una peste alta, foarte fain filmuletul, demult asteptam o aterizare filmata din cockpit la CLJ! Very Happy

Chiar crezi ca in halul ala se aterizeaza? eu nu cred, te scutura nu zic da....... eu o consider o mizerie rau voitoare facuta de un frustrat care in loc sa isi vada de mansa lui isi vede de scuturat mana ......a zice mai multe da mi-as lua un cu suspendare pentru limbaj licentios.......

E, nu te enerva chiar asa, eu doar ma amuzam...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyLun 06 Iul 2009, 12:22

propellerdream a scris:
Filmuletul e foarte exagerat. Dar asta nu inseamna ca pista de la Cluj seamana cu altceva decat cu un calorifer. Din pacate asta e realitatea. Pista e nasoala rau...

Este nu zic ca nu este nasoala rau dar aterizarea aia pare facuta pe ogor la ce scuturici are ala cu camera......
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyLun 06 Iul 2009, 13:17

Domnul kkk,

Sunteti cumva pilot?

Citat :
eu o consider o mizerie rau voitoare facuta de un frustrat care in loc sa isi vada de mansa lui isi vede de scuturat mana ......a zice mai multe da mi-as lua un cu suspendare pentru limbaj licentios.......

Nu inteleg de ce vorbiti asa? Repet, sunteti pilot? Aveti vreo idee ce inseamna aviatie, sau sunteti doar un spotter amarat care judeca din ochi. Pana una alta, se mai vorbeste intre piloti si tin sa te anunt ca pista de la LRCL este cea mai proasta din Romania, si candideaza la Oscar pentru Europa de Est
Sus In jos
felix
Fotograf
felix


Numarul mesajelor : 1009
Varsta : 31
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 12/09/2008

Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyLun 06 Iul 2009, 13:34

Nu cred ca trebuie sa vorbesti asa!!!Da si aterizarea aia....chiar ca e facuta mai mult la bataia de joc....!!!!Domnule Blueair aici nu trebuie sa ne jignim si lucruri din astea!!!
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyLun 06 Iul 2009, 14:13

Domnule BlueAir aka A.net Staff aka Za Big Spotar,

As sugera sa iti revizuiesti limbajul si sa fi atent cand si pe cine jignesti prin afirmatiile pe care le faci daca doresti sa ai viata lunga pe aici.

Vali
Moderator
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyLun 06 Iul 2009, 16:54

L-am mai intrebat pe BlueAir de cate ori a aterizat pe aeroportul Cluj dar se pare ca ma ignora. Pista de la Cluj e cea mai rea din RO dar in nici un caz asa cum este prezentata in acel filmulet. Am aterizat pana acum de vreo 5 ori pe pista asta...

Quebec. Eu am sustinut mai sus ca F/O a miscat intentionat camera pe baza experientelor mele cu pista A/P CLJ, kkk la fel. Nu am vorbit din carti asa ca chiar nu vad unde e problema ta? De ce ar fi pilotul mai in masura decat noi, ca nu inteleg?
Sus In jos
Griff
Moderator
Griff


Numarul mesajelor : 1400
Varsta : 40
Localizare : two steps from Hell
Data de inscriere : 27/09/2008

Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyLun 06 Iul 2009, 18:54

Am aterizat si eu de cateva ori pe Cluj, am filmat (din pacate nu pot sa le arat) si seamana cu filmuletul de pe youtube. Nu poti sa tii stabila camera. Eu am filmat cu telefonul, am un Nokia N95 8Gb, n-o zic ca sa ma laud, ci o zic sa va arat ca si cu un aparat usor iti zboara mana prin cabina din cauza inertiei. Eu am filmul in telefon, cei doritori sa vada vi-l arat oricand pe telefon.

Pot sa va zic ce se vorbea in cabina imediat dupa touch down:
PF: mai vine un hop
PF: tine-o presata, tine-o presata! (mansa)
PM: o tin, ma, o tin
PM: gata, s-au terminat hopurile, 60kts, you have controls
PF: I have controls, taxi in, te rog.

PF = Pilot Flying
PM = Pilot Monitoring

Dupa touch down amandoi erau cu mainile pe mansa si o tineau impinsa. Pista de la Cluj pe 9 august anul trecut era infecta, acuma nu mai stiu cum e. Sincer, nu vad de ce filmul sa fie vreo facatura. Ce ar avea de castigat din asta? Absolut nimic.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyLun 06 Iul 2009, 19:12

In fine ma abtin pana la un punct, nu neg ca ii rea dar sunt si eu curios cu ce tinea camera daca era cu mainile pe mansa? si daca chiar asa de rea ii pista cum de se simte doar in cocpit si nu si in restul avionului? Deci cum tinea camera? pana la urma? daca erau cu ambele maini pe mansa? In fine cu prima ocazie o sa imi iau camera cu mine si voi inregistra sa vedem tot asa voi tremura.... sau poatedaca ma voi lasa sa atarn ca o momaie pe scaun atunci poate ca asta o sa rezulte.....
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyLun 06 Iul 2009, 19:24

kkk, nu ambii piloti sunt cu mana pe mansa in acelasi timp. Unul "zboara" avionul (PF, pilot flying) si celalalt se ocupa de comunicatii, lumini etc. (PM/PNF, pilot monitoring/pilot not flying..) Aceste doua roluri se alterneaza astfel incat toti pilotii sa fie la niveluri de antrenament egale pe toate planurile. Eu nu ma exprim in cazul asta dar dupa cum am vazut ca arata pista in filmuletul de fata si in multe poze ale spotterilor clujeni n-o vad prea bine.
Sus In jos
Griff
Moderator
Griff


Numarul mesajelor : 1400
Varsta : 40
Localizare : two steps from Hell
Data de inscriere : 27/09/2008

Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyLun 06 Iul 2009, 19:49

kkk a scris:
In fine ma abtin pana la un punct, nu neg ca ii rea dar sunt si eu curios cu ce tinea camera daca era cu mainile pe mansa? si daca chiar asa de rea ii pista cum de se simte doar in cocpit si nu si in restul avionului? Deci cum tinea camera? pana la urma? daca erau cu ambele maini pe mansa? In fine cu prima ocazie o sa imi iau camera cu mine si voi inregistra sa vedem tot asa voi tremura.... sau poatedaca ma voi lasa sa atarn ca o momaie pe scaun atunci poate ca asta o sa rezulte.....

Eu vorbeam de filmul meu, nu de filmul disputat de pe youtube. Este clar ca cel care filmeaza nu piloteaza. Filmul de pe youtube nu este filmat de mine - eu am alt film.

Noi eram trei in cabina, pilotii si cu mine. Pilotii si-au facut treaba lor, eu mi-am facut-o pe a mea (eu eram observer). Cat vine vorba de simtit: cu cat esti mai departe de centrul de greutate al avionului cu atat se simte mai tare orice denivelare. Daca stai deasupra trenului principal, n-o sa simti prea multe. Incearca sa stai cat mai in fata sau cat mai in spate, sa-si faca efectul bratul fortei.
Sus In jos
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyLun 06 Iul 2009, 19:52

vad e putina confuzie cu PF si PNF.
de obicei, la un zbor unul dintre piloti face un sector si se numeste PF (pilot flying) iar celelalt este PNF (pilot not flying). la intoarcere rolurile si automat atributiile se inverseraza.
PF face decolarea si aterizarea pe sectorul pe care zboara.

imi dau si eu cu parerea, desi mentionez ca nu am aterizat niciodata la Cluj. filmul nu mi se pare deloc exagerat. tremurul camerei este normal, (apare la orice filmare din cockpit chiar daca pista e buna) si se accentueaza in cazul unei piste "cu hopuri".

referitor la cazul de fata, nu trebuie sa va exacerbati patriotismul si sa sustineti ca pista e buna daca nu e.
am vazut aceeasi atitudine pe forum vis-a-vis de tarom de multe ori. din pacate, nici tarom si nici infrastructura aviatica de la noi din tara nu sunt la standardele cele mai bune, chiar daca ne place sau nu.

acel film reprezinta punctul de vedere al unui pilot care a aterizat la cluj un un avion comercial. e demn de luat in seama, fara nici un resentiment.

numai bine
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyLun 06 Iul 2009, 20:02

arianne a scris:
kkk, nu ambii piloti sunt cu mana pe mansa in acelasi timp. Unul "zboara" avionul (PF, pilot flying) si celalalt se ocupa de comunicatii, lumini etc. (PM/PNF, pilot monitoring/pilot not flying..) Aceste doua roluri se alterneaza astfel incat toti pilotii sa fie la niveluri de antrenament egale pe toate planurile. Eu nu ma exprim in cazul asta dar dupa cum am vazut ca arata pista in filmuletul de fata si in multe poze ale spotterilor clujeni n-o vad prea bine.

Am inteles prost mesajul lui Griff si din acel motiv mi-am pus intrebarile..... m-am lamurit intre timp ca nu se refera la situatia in cauza ( in prima faza m-am tot intrebat unde a auzit el discutiile ca eu nu le percep Very Happy )
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyLun 06 Iul 2009, 20:04

Boeing777-300 a scris:

referitor la cazul de fata, nu trebuie sa va exacerbati patriotismul si sa sustineti ca pista e buna daca nu e.

Cine dintre cei care au scris aici a sustinut ca e buna pista? Bineinteles ca fiecare poate sa-si exprime parerea intr-o maniera civilizata. Eu cred ca e o exagerare.
Sus In jos
vasi
Flight Level 100
Flight Level 100
vasi


Numarul mesajelor : 116
Varsta : 42
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 08/05/2009

Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyLun 06 Iul 2009, 20:12

si mie unul mi se pare putin exagerare, chiar daca e clar ca nu e pista cea mai cea din lume la CLJ
iar pentru comparatie, va invit sa vedeti alt filmulet filmat la o aterizare pe CLJ. de data asta, dintr-un saab 2000, din jumpseat

https://www.youtube.com/watch?v=-_stqQXU0Pw
Sus In jos
http://www.vasileracovitan.com
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyLun 06 Iul 2009, 22:18

Am impresia eu, sau propunatorul filmului e dat afara? de ce? sau a demisionat?
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
Vizitato
Vizitator




Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Blue Air   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyLun 06 Iul 2009, 22:32

Cel mai jalnic trucaj care mi-a fost dat sa il vad. Daca la minutul 1:10 acea miscare haotica de camera era reala( cred eu ca muscai cu planul stang asa un pic din pista si pe urma consecintele de rigoare) si produsa de pista in stare proasta, acum erati subiect de stiri pe orice canal TV. Nu contest ca este o pista care nu este chiar la cele mai inalte standarde, insa.....lasa-neeeeee-lasa-neeee Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Sus In jos
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 34
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyLun 06 Iul 2009, 23:37

O trecere sub un pod, mai speciala Very Happy
https://www.youtube.com/watch?v=5hcWZcXeik0&feature=related
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
Vizitato
Vizitator




Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyLun 06 Iul 2009, 23:56

mihaiatanasie a scris:
Am impresia eu, sau propunatorul filmului e dat afara? de ce? sau a demisionat?

Nu nu este dat afara si in urma discutiilor purtate cu el se pare ca nu avea nici cea mai vaga intentie sa fie tendentios.
Sus In jos
Griff
Moderator
Griff


Numarul mesajelor : 1400
Varsta : 40
Localizare : two steps from Hell
Data de inscriere : 27/09/2008

Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyMar 07 Iul 2009, 19:35

talonone a scris:
Cel mai jalnic trucaj care mi-a fost dat sa il vad. Daca la minutul 1:10 acea miscare haotica de camera era reala( cred eu ca muscai cu planul stang asa un pic din pista si pe urma consecintele de rigoare) si produsa de pista in stare proasta, acum erati subiect de stiri pe orice canal TV. Nu contest ca este o pista care nu este chiar la cele mai inalte standarde, insa.....lasa-neeeeee-lasa-neeee Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Acuma, de ce esti rautacios? Poate a vrut sa faca o exagerare epico-literar-filmata pentru un film de lasat la mostenitori sau aratat iubitei gen "vezi in ce conditii lucrez? mi-ar prinde bine un masaj...si-o bere rece" Razz Laughing

In fine, inapoi la topic, ceea ce vezi cu camera nu este la fel cu ceea ce vezi cu ochii. Camera flacaului nu e giro-stabilizata, in timp ce ochii sint. De aici apare diferenta si de aici apare cum ca pista e calorifer. Filmul facut de mine, este identic din punct de vedere al vibratiilor cu cel de pe youtube desi noi am venit pe 26.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyMar 07 Iul 2009, 22:08

Griff a scris:
Acuma, de ce esti rautacios? Poate a vrut sa faca o exagerare epico-literar-filmata pentru un film de lasat la mostenitori sau aratat iubitei gen "vezi in ce conditii lucrez? mi-ar prinde bine un masaj...si-o bere rece" Razz Laughing

In fine, inapoi la topic, ceea ce vezi cu camera nu este la fel cu ceea ce vezi cu ochii. Camera flacaului nu e giro-stabilizata, in timp ce ochii sint. De aici apare diferenta si de aici apare cum ca pista e calorifer. Filmul facut de mine, este identic din punct de vedere al vibratiilor cu cel de pe youtube desi noi am venit pe 26.

O fi asa, nu contest, insa ceva nu cadreaza aici......si sincer chiar daca nu are stabilizator optic, tot nu tremura in halul ala. Am fost nu o data la Cluj in ultimi ani, si totusi nu este asa. Dar nu mai conteaza, ma lamurit totul din replicile lui virulente, si afirmatia ca de cand se zboara la CJ Blue Air sa micsorat durata de viata a pneurilor. Sa fim seriosi, sufera in cel mai fericit caz amortizoarele si alte componente, pneurile fiind printre cele care sunt cel mai putin afectate.
Sus In jos
YR-DNY
Membru activ
YR-DNY


Numarul mesajelor : 669
Varsta : 42
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/01/2008

Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyMar 07 Iul 2009, 23:02

Deci io cred ca aceasta discutie a escaladat prea mult. Sa nu uitam ca aici lumea vrea sa vada FILMULETE AVIATICE NU DEZBATERI deci propun adminilor ori sa mute toate dicutiile (daca-mi amintesc bine parca mai erau vreo doua-trei topicuri cu pista de la cluj!) sau chiar sa le stearga ca n-au nici un sens... parerea mea...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyMier 08 Iul 2009, 09:42

Inca inainte sa fiu inregistrat mam uitat la acea filmare.....mie personal mi se pare un pic exagerat
Asta e doar parerea mea
Sus In jos
YR-DNY
Membru activ
YR-DNY


Numarul mesajelor : 669
Varsta : 42
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/01/2008

Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 EmptyJoi 09 Iul 2009, 00:31

Sunt profund mahnit si indignat! Se pare ca din cauza comentariilor rautacioase pilotul care a filmat aterizarea de la cluj si-a retras filmuletul! Era singurul film ce l-am vazut vreodata cu o aterizare detaliata din cockpitul de 737 la Cuj!!! Evil or Very Mad

M-am saturat de faptul ca toata lumea acuza si-si da cu parearea cu toate ca NIMENI DE AICI NU E PILOT DE LINIE!

De aceea, INCEPAND DE ASTAZI EU NU MAI POSTEZ NIMIC PE ACEST FORUM IN AFARA DE FOTOGRAFII DE AVIATIE!!!!!!!!!!!!!!!!

Iertati-mi tonul agresiv da-s nervos la culme- pt mine filmuletu ala chiar era important! Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Noapte buna!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Filmulete aviatice   Filmulete aviatice - Pagina 8 Empty

Sus In jos
 
Filmulete aviatice
Sus 
Pagina 8 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Filmulete mai vechi
» Filmulete OTOPENI
» Emirates (EK / UAE)
» Evenimente aviatice - 2012
» Accidente aviatice din istorie...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: