ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Entebbe International (EBB / HUEN)

In jos 
+9
lancer_two_one
ovidiu51
gabi-737
flaviu
coropijnita
Dylan
arianne
Mengelaus
Boeing777-300
13 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptyVin 05 Dec 2008, 15:07

salve.
am mai cautat prin fisiere si am mai gasit niste poze. am decis sa la pun gradual. de data aceasta e aeroportul din Entebee (EBB), Uganda. de fapt, diferite avioane aflate acolo. Eu, de obicei, nu fac poze la aeroportul, in sine, decat daca este ceva cu totul neobisnuit, altfel ma axez pe avioane.
sper sa le gasiti interesante!
Entebbe International (EBB / HUEN) Dsc03078em7ur3

Entebbe International (EBB / HUEN) Dsc03081rq8nv3

o sa vad cum sa fac sa le atasez eu direct la marimea adecvata.
inca o poza.
Entebbe International (EBB / HUEN) Dsc03082qq6bo4

merci dylan ptr micsorarea pozelor. incerc sa ma dumiresc cu imageshack-ul asta.
asa cum am zis, o sa vad cum pot sa le micsorez cu ce programe am prin calc.


Ultima editare efectuata de catre Nic in Vin 05 Dec 2008, 20:38, editata de 5 ori (Motiv : resize foto 800x600, unit ultimele 2 posturi ale lui B777)
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptyVin 05 Dec 2008, 17:34

Citeste postul lui Red3 de pe pagina de mai jos.Explica cum trebuie facut cu imageshack sa iasa pozele in regula:

https://romanian-spotters.forumgratuit.ro/intrebari-raspunsuri-sugestii-si-anunturi-f15/calitatea-pozelor-postate-pe-forum-t524-20.htm


Si...mai asteptam poze:)
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptyVin 05 Dec 2008, 17:51

Interesant, nici urma de jet.... Sau ala e BAe 146 din spate, nu-mi dau seama.
Sus In jos
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptyVin 05 Dec 2008, 20:27

merci dylan, inca o data.

sunt si jet-uri pe acolo. o sa mai fac poze daca mai ajung pe acolo. sunt multe avioane si elicoptere UN caci e o baza UN ptr Africa acolo. in mod cert am poze cu ele dar nu le mai gasesc acum.

aeroportul este asezat pe malul lacului Victoria, care e imens. Kenya si Tanzania si eu ele acces la acest lac.
Aeroportul se numeste Entebee caci este intr-un sat numit astfel (precum Otopeni-ul). Capitala este Kampala si se ajunge cam in 30-45 de min, in functie de trafic.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptyVin 05 Dec 2008, 20:43

@B777: Super pozele! Mai baga daca mai ai, dar incarca-le pe toate o data si nu in posturi diferite. Daca urmezi intocmai "tutorialul" lui Red13 sa stii ca iese treaba buna...ideea e ca poti incarca imaginile fara mari batai de cap daca sunt redimensionate inainte. Bafta!

In primele 2 poze de la Entebee in stanga primul in spate e un AN-12, dupa care pare-se un CRJ de la United Nations iar urmatorul, cel cu deriva aia curioasa poate fi un DHC-5 Buffalo inca doua sau trei iar in fata un PC-12 si un Beech 1900. In dreapta Let-410, Piper si Cessna
Sus In jos
coropijnita
Flight Level 100
Flight Level 100
coropijnita


Numarul mesajelor : 109
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti/Craiova
Data de inscriere : 16/09/2008

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptySam 06 Dec 2008, 11:20

zboara Emirates in Uganda? Pai in cazul asta ar trebui sa zboare si in Romania Very Happy
Sus In jos
http://www.n-am.ro
flaviu
Membru activ
flaviu


Numarul mesajelor : 600
Varsta : 35
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 24/05/2008

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptySam 06 Dec 2008, 13:31

coropijnita a scris:
zboara Emirates in Uganda? Pai in cazul asta ar trebui sa zboare si in Romania Very Happy

poate face transporturi Cargo pt ONU...ajutoare umanitare Smile
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptySam 06 Dec 2008, 16:15

Nu prea pare a fi un avion cargo Emirates-ul din care e facuta poza, e un A330, iar cargo fac cu A310 si B744, sa fie cursa regulata?

Poate ne lamureste @Boeing777-300 ce cursa era.
Sus In jos
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: YR-ABC   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptySam 06 Dec 2008, 18:17

Pe acest obscur aeroport si-a sfarsit cariera 9G-IRL, un B 707-3K1C (ex Tarom YR-ABC), acum trei ani, pe 19 Martie 2005. Dupa o o ratare la pista 17 in conditii de ploaie si viz 8Km, la a doua venire pe directia 35 pilotul a raportat pe finala scurta, dar a venit sub panta, a lovit un obstacol si s-a dus baldbac in Lacul Victoria. Cei cinci membri ai echipajului au iesit teferi din resturile avionului si au innotat pana la mal. Ma intreb daca cei 5 erau pensionari de la Tarom Laughing
Sus In jos
lancer_two_one
Airport Level
Airport Level
lancer_two_one


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 26/07/2008

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptyDum 07 Dec 2008, 05:55

Pentru transporturile aeriene, anii '70 au fost marcati de un sir intreg de avioane deturnate de diferite grupari teroriste care in schimbul eliberarii pasagerilor luati ostateci cereau eliberarea unor membrii ai acelorasi grupari care la acel moment se aflau in captivitate. Un asemenea episod s-a petrecut in vara anului 1976 cind o grupare terorista Germano-Palestiniana, sprijinita de dictatorul Ugandez Idi Amin au detrunat spre Entebbe un avion A300 AirFrance, decolat de la Ben Gurion (Tel Aviv), dupa escala facuta la Atena.

In timp ce pe plan diplomatic se duceau negocieri cu teroristii, fortele de aparare Israeline (IDF) si-au pregatit intr-un timp de numai citeva zile una din cele mai indraznete misiuni de salvare. In urma ultimatumului dat de teroristi, dupa un zbor de 7 ore, avioane Hercules au aterizat la Entebbe unde pasagerii erau tinuti ostateci in terminalul aeroprtului. In mai putin de o ora de la aterizare, fortele Israeliene s-au retras impreuna cu ostatecii eliberati. De partea fortelor Israeliene pierderile au constat in moartea comandantului operatiunii si citiva raniti, de asemenea citiva din pasageri si-au pierdut viata in schimbul de focuri. Fata de numarul de pasageri eliberati, aproximativ 100, pierderile reprezentind citeva procente, au fost considerate minime, iar misiunea - un succes.

Am inteles ca desi extins, aeroportul Entebbe mai are inca functional vechiul terminal in care teroristii au tinut pasagerii ostateci. Poate acest episod este mai putin cunoscut in Ro (imi vine destul de greu sa cred totusi) dar in general pentru pasionatii aviatiei si/ sau spotteri, Entebbe are o rezonanta deosebita si de aceea cred ca o fotografie a acestui terminal pe acest forum ar fi fost de interes.

Sorin
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptyDum 07 Dec 2008, 09:00

lancer_two_one a scris:
Un asemenea episod s-a petrecut in vara anului 1976 cind o grupare terorista Germano-Palestiniana, sprijinita de dictatorul Ugandez Idi Amin au detrunat spre Entebbe un avion A300 AirFrance, decolat de la Ben Gurion (Tel Aviv), dupa escala facuta la Atena.

La "operatiunea Entebbe" a participat si Ehud Barak, pe atunci membru al fortelor armate israeliene, ajuns ulterior prim-ministru al Israelului intre 1999-2001.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptyDum 07 Dec 2008, 09:51

Operatiunea Yonatan / Thunderbolt s-a desfasurat in ntervalul 3-4 iulie 1976 si merita sa fie cunoscuta de pasionatii de aviatie intrucat israelienii s-au folosit de aviatia militara pentru a duce la bun sfarsit operatiunea de salvare a ostaticilor. Avionul , un Airbus A300 F-BVGG a fost deturnat dupa o escala in Atena , de pe ruta Tel Aviv - Paris fiind orientat initial spre Libia unde dupa o escala pentru realimentare a ajuns pe aeroportul Entebbe din Uganda.

Cum s-a ajuns la operatiune ? Initial pasagerii au fost impartiti in doua dupa cetatenie , evreii fiind separati de non-evrei si detinuti in cladirea veche a terminalului aeroportului. La un moment dat in cursul crizei celor non-evrei li s-a permis plecarea catre Franta cu avonul deturnat. Teroristii au facut aici o mare gresala intrucat fostii ostatici au putut da relatii autoritatilor franceze si consecutiv celor israeliene , adica Mossad , cu privire la teroristi si s-au putut realiza portretele robot ale acestora.

Pe data de 3 iulie ora 13.00 4 avioane C-130 a si 2 Boening 707 partinand IDF (Israeli Defence Forces) din care unul din 707 a servit ca ambulanta aeriana iar celalalt a servit ca centru aeropurtat de comanda si control a operatiunii au parasit spatiul aerian al Isralelului fiind realimentate in zbor la sud de peninsula Sinai au zburat deasupra Marii Rosii la joasa altitudine si fara a comunica prin radio. S-a avut in vedere prin acest mod evitarea detectarii avioanelor de catre statele musulmane cum ar fi Egiptul , Sudanul , Arabia Saudita. Va aduc aminte ca ne aflam la 3 ani de la razboiul de Yom Kippur (in plina criza petrolului) in care Israelul ar fi fost sters de pe harta de catre statele arabe daca nu ar fi primit ajutor militar din partea statelor vestice iar resentimentele statelor musulmane erau maxime.
In continuare salvatorii au intrat in spatiul aerian al Etipoiei si Somaliei orientandu-se care lacul Victoria. De aici Boeingul 707 ambulanta s-a orientat catre Jomo Kenyatta International Airport NBO / HKJK Kenya unde a ramas stationat.
Celelalte 4 C-130 incarcate cu 60 de trupe de comando apartinand Sayeret Matkal (forte speciale cu rol antiterorist, recunoastere si culegere de informatii ) au aterizat la ora locala 23.00 pe aeroport fiind oprite in vecinatatea pistei (evident neiluminate) din care au descins trupele de comando indreptandu-se in masinile audse de C-130-uri carte cladirea terminalului. De mentionat e ca aceasta cladire a fost construita de un antreprenor israelian si deci comandoul a fost antrenat in ajunul operatiunii fiind familarizat cu planurile cladirii cat su cu portretele robot ale teroristilor.
Un alt aspect este acela ca trupele de comando israeliene au fost imbracate cu uniforme ale armatei ugandeze iar una dintre diversiuni a fost aceea ca israelienii au dorit sa obtina trecere libera aducand cu ei o limuzina Mercedes identica cu cea a dictatorului Idi Amin vrand astfel sa lase de inteles ca dictatorul face o vizita nocturna ostaticilor si ca urmare sa nu fie controlata. Aceasta insa a reusit mai putin intrucat limuzina adusa era una neagra iar Idi Amin isi inlocuise de foarte scurta vreme limuzina lui neagra cu una alba. Vestile au circulat mai repede in Uganda despre noua limuzina alba decat a aflat Mossad-ul astfel incat un soldat ugandez si-a dat seama ca e ceva dubios si a ordonat oprirea masinii dar a fost lichidat rapid.
Dupa lichidarea teroristilor din cladire si a garzilor ugandeze care ii ajutau C-130 urile au fost aduse langa terminal si cei 100 de ostatici au fost incarcati in ele. Intre timp un alt comando israelian s-a ocupat de distrugerea celor 11 MiG-17 ugandeze pentru ca la plecare sa nu fie interceptati de acestea. In tot acest timp Boeing-ul 707 de comanda si control israelian zbura deasupra aeroportului. Dupa imbarcare avioanele israeliene au decolat cu destinatia Kenya unde au realimentat si s-au reintors in Israel.
Aceasta operatiune a fost deosebit de importanta atat militar cat si din punctul de vedere al imaginii IDF in fata lumii musulmane transmitand un mesaj clar cu privire la determinarea Israelului de a-si salva cetatenii de oriunde din lume cu o indrazneala si un curaj de neimaginat cat si un mesaj asupra profesionalismului fortelor sale armate. Alt succes a fost inregistrat prin salvarea celor 100 de ostaci doar cu o singura victima in randul comandoului anume locotent colonelul Yoni Netanyahu si inca una in randul ostaticilor (din cauza - friendly fire) a constituit prin el insusi o realizare deoarece conform estimarilor pierderile se cifrau la apox. 30%.
In ceea ce priveste aviatia este o realizare remarcabila : un zbor de 10 ore deasupra marii rosii la joasa altitudine si apoi deasupra unor tari ostile Etiopia si Somalia , apropierea spre aeroportul ugandez dinspre lacul Victoria , aterizarea fara iluminarea pistei sunt cele mai importante.

Exista si un film pe tema asta realizat la scurt timp dupa producerea evenimentului Raid on Entebbe si va recomand sa il vedeti.
Sus In jos
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptyLun 08 Dec 2008, 07:42

EK zboara la EBB in fiecare zi, via Adis Ababa, Etiopia.
Avionul folosit pe aceasta ruta este A340-300.

O sa fac poze si la acel terminal. In mod cert, am mai facut poze insa nu stiu unde sunt, chiar ma oftic ca nu le gasesc. Aeroportul este incarcat de istorie si cei care lucreaza acolo de multi ani, au multe de povestit.
Un alt film interesant care ilustreaza epoca lui Idi Amin este "The Last King of Scotland". Daca aveti ocazia, vizionati-l.

PS: am inteles cum se pun pozele. problema este cu redimensionarea, dar o sa ma lamuresc curand, mai ales ca am niste poze calde din JFK.
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptyLun 08 Dec 2008, 08:51

Pai o solutie ar fi, desi muncesti mai mult, sa le dai redimensionare cu ceva programe de vazut poze, gen AcdSee.
Sus In jos
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptyLun 05 Ian 2009, 14:07

am mai gasit o poza din EBB de o calitate care lasa de dorit, facuta cu telefonul mobil. imi aduc aminte ca am scos aparatul insa nu mai aveam baterie si atunci am facut cu telefonul mobil. am postat-o caci mi se pare interesanta ca informatie si inca o data imi cer scuze ptr calitatea slaba a pozei.

este IL care apare in postul initial, langa un B747 de la Orient Thai.
Entebbe International (EBB / HUEN) 141020080012770x578hs7
Entebbe International (EBB / HUEN) W770
Sus In jos
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptySam 28 Feb 2009, 06:04

Am gasit alte poze din EBB. Stiam eu ca mai am. Erau intr-un laptop pe care nu-l mai folosesc.

B727
Entebbe International (EBB / HUEN) Unplane
Entebbe International (EBB / HUEN) W800

Gulfstream, apartine Republicii Uganda, face numai zboruri VIP cu demnitari
Entebbe International (EBB / HUEN) Ebbplane
Entebbe International (EBB / HUEN) W800
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptySam 28 Feb 2009, 08:51

Imi place ca tot timpul ai surprize pentru noi Boeing777-300.Ce fain arata 727-le silent . N-am mai vazut pana acum avion cu livery UN.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptyMier 17 Iun 2009, 01:36

ovidiu51 a scris:
Pe acest obscur aeroport si-a sfarsit cariera 9G-IRL, un B 707-3K1C (ex Tarom YR-ABC), acum trei ani, pe 19 Martie 2005. Dupa o o ratare la pista 17 in conditii de ploaie si viz 8Km, la a doua venire pe directia 35 pilotul a raportat pe finala scurta, dar a venit sub panta, a lovit un obstacol si s-a dus baldbac in Lacul Victoria. Cei cinci membri ai echipajului au iesit teferi din resturile avionului si au innotat pana la mal. Ma intreb daca cei 5 erau pensionari de la Tarom Laughing

Nu erau romani... intamplator eram si eu prin zona... Se practica mult Visual Approach la entebbe (defapt in toata africa). Ei au agatat cu aripa o stanca care era aproape de pragul pistei. Oricum nu stiu ce cautau atat de jos. Anyway, cred ca nu stiau de stanca aia... spre fericire, noi stiam de ea(Jetran) si ne-am ferit cat am zburat MD-urile pe acolo.
Sus In jos
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptyDum 05 Feb 2012, 17:55

am citit eu undeva ca putem posta poze mai mari sau visez?
daca am visat o sa repostez.
o poza recenta din acest loc drag mie.

Entebbe International (EBB / HUEN) Mog4849

Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptyDum 05 Feb 2012, 18:10

Mai mari de 1024 pixeli nu. Daca vrei sa arati o poza mai mare, pui thumbnail sau link.
Sus In jos
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptyLun 06 Feb 2012, 09:23


inca o poza.
in spate vedeti lacul Victoria.
Entebbe International (EBB / HUEN) Mog4885



Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptyLun 06 Feb 2012, 10:46

Bestial trebuie sa fie pe acolo in ceea ce priveste spottereala!!! Dupa ce-am vazut poza de mai sus am cautat Let-ul prin pozele de pe Anet si am dat de ceva imagini de la Goma, Congo.
Uitati-va si voi cam cum se face aviatia pe acolo si ceea ce si scrie fotograful la Remarks.... Paradis pentru unii cu boala asta "incurabila" ca a noastra... Tipul de langa pista pare sa nu se streseze prea mult ca in spate urla 4 motoare Ivchenko! Razz

http://www.airliners.net/photo/Untitled-%28Services-Air%29/Antonov-An-12/1162104/L/&sid=f632254c2fa24d3b26378f96822ac253
Sus In jos
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptyLun 12 Noi 2012, 19:58

Entebbe International (EBB / HUEN) Mog4883

Entebbe International (EBB / HUEN) Mog4896



Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptyJoi 04 Iul 2013, 11:30

Si daca tot ne-am apucat de urcat poze de prin lume, inca ceva de pe Entebbe Int'l, facute de corespondentul nostru acolo Smile
Aveam vaga impresie ca le-am mai vazut dar dupa cum vedeti, doar aici am mai vazut adunatura asta pestrita de avioane pe platforma, adica in pozele de mai sus care-s urcate de B777.

Cateva de sus mai intai…
Entebbe International (EBB / HUEN) EBB7

Entebbe International (EBB / HUEN) EBB8

Entebbe International (EBB / HUEN) EBB9

Entebbe International (EBB / HUEN) EBB9_2

Entebbe International (EBB / HUEN) EBB11

Entebbe International (EBB / HUEN) EBB13

Entebbe International (EBB / HUEN) EBB16

Entebbe International (EBB / HUEN) EBB19

Entebbe International (EBB / HUEN) EBB_4

Entebbe International (EBB / HUEN) EBB5

‘glomeratie mare, coane Fanica!!! Cum s-ar zice... Apusul si Rasaritul la un loc Cool 
Entebbe International (EBB / HUEN) EBB20

Entebbe International (EBB / HUEN) EBB_3

Air Uganda / CL-600-2B19 CRJ-200ER / 5X-UGE / cn: 7356
Entebbe International (EBB / HUEN) EBB21

DHL (Solenta Aviation) / Cessna 208 Caravan / 5Y-TLC / cn: 208B----
Entebbe International (EBB / HUEN) EBB22

South Airlines / Antonov An-26B / EK-26878 / cn: 8303
Entebbe International (EBB / HUEN) EBB23

United Nations / Ilyushin Il-76T / RA-76780 / cn: 0013430901
Entebbe International (EBB / HUEN) EBB24

Air Uganda / McDonnell Douglas MD-87 / 5X-UGB / cn: 49837/1730
Entebbe International (EBB / HUEN) EBB_2

Entebbe International (EBB / HUEN) EBB_1

Si aici, surpriza pentru Virusu, de la prietenul meu care a facut pozele, cu tot cu o mica lamurire… citat: “colegul care trage aneuri la EBB”
Entebbe International (EBB / HUEN) Colegul_care_trage_aneuri_la_EBB
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) EmptyJoi 04 Iul 2013, 18:01

faine poze!!!
misto si dedicatia!cheers cheers cheers 

P.S. Dylane ce te-ai bronzat!Razz 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Entebbe International (EBB / HUEN) Empty
MesajSubiect: Re: Entebbe International (EBB / HUEN)   Entebbe International (EBB / HUEN) Empty

Sus In jos
 
Entebbe International (EBB / HUEN)
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Raid Sirna International Airport- Comana International Airport cu M24 orion si Apollo Fox
» Hamad International Airport (-- / OTHH) (ex-New Doha International Airport (NDIA)
» Antwerpen International (ANR / EBAW)
» Christchurch - International (CHC / NZCH)
» Larnaca - International (LCA / LCLK)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din strainatate - Airports outside Romania :: Africa-
Mergi direct la: